Kontakt
System zapewnia czyste, przefiltrowane powietrze w każdym pomieszczeniu przez całą dobę oraz utrzymuje odpowiednią wilgotność.
Rekuperacja to system służący do wymiany powietrza w pomieszczeniach, jednocześnie zapobiegający utracie ciepła. Rekuperację można nazwać inteligentną wentylacją, jednak jest to spore uproszczenie. W budynkach z systemem rekuperacji powietrze jest w nieustannym obiegu, dzięki czemu jest zdrowie i bogate w tlen. System składa się z urządzenia zwanego rekuperatorem, które połączone jest z systemem kanałów wentylacyjnych rozmieszczonych w całym budynku.
Ponad 5 000
zadowolonych Klientów!
5000+
Rekuperacja Olsztyn
Powietrze z wnętrza budynku zawierające dużą ilość wyprodukowanego przez człowieka dwutlenku węgla jest zamieniane na świeże, przefiltrowane powietrze z zewnątrz. Podczas tej wymiany usuwane powietrze ogrzewa to, które jest pobierane, dzięki temu zapobiega się utracie ciepła i zapewnia optymalną temperaturę pomieszczeń. Rekuperacja zapewnia doskonałą jakość powietrza, jednocześnie jego wymiana jest nieodczuwalna.
Zaletą rekuperacji jest ograniczenie utraty ciepła, ponieważ system zapewnia odzyskanie temperatury usuwanego powietrza. W budynku z tego rodzaju wentylacją nie jest potrzebne mechaniczne wietrzenie, rozszczelnienie okien, montowanie nawiewników, co dodatkowo ogranicza wypuszczanie ogrzanego powietrza na zewnątrz. System zapewnia czyste, przefiltrowane powietrze w każdym pomieszczeniu przez całą dobę oraz utrzymuje odpowiednią wilgotność. Doskonale sprawdzi się w miejscach, gdzie powietrze na zewnątrz jest zanieczyszczone oraz w nowym budownictwie.
Od 1 stycznia 2021 roku budynki powstające na terenie Unii Europejskiej, a więc także w Polsce, muszą odpowiadać nowym restrykcjom dotyczącym zużycia energii. Zgodnie z dyrektywą 2010/31/UE w nowym budownictwie należy ograniczyć zużycie energii, na przykład poprzez zastosowanie lepszych materiałów lub technologii. Ważnym parametrem pozwalającym określić zużycie energii w budynku jest współczynnik przenikania ciepła. Rekuperacja ogranicza utratę ciepłego powietrza, dlatego stanowi doskonałe rozwiązanie dla spełnienia nowych norm. UE promuje korzystanie z technologii bazujących na odnawialnych źródłach energii, w tym z powietrznych pomp ciepła).